top of page
  • Yazarın fotoğrafıe. ersy

Gezen mutlu tavuklar :)

Çiftliğimizde sadece mutlu keçiler değil, mutlu gezen tavuklarımızda var. Menemenin dağ köylerinden toparladığımız ve bu toprakların bizden daha eski sahipleri olan bu dostlarımızı alışılagelmiş binlerce yıllık yaşam tarzlarına uygun olarak konvansiyonel olmayan tamamen geleneksel yöntemlerle yetiştirmeye gayret ediyoruz. Tüm gün bahçemizde güneşin tadını çıkararak börtü böcek peşinde, toprakta eşinerek dolaşıp akşam da kümeslerine geliyorlar. Üzerlerinde bir üretim baskısı yok (24 saat aydınlıkta değiller), ayrıca amansız bir rekabet içerisinde de değiller ve yumurtlamayana da kötü davranmıyoruz ayrıca :)

Kısacası belirli bir sayıda tutmayı düşündüğümüz kümesimizde gerçekten 'yumurta' üretmeyi istiyoruz. İlk ürünlerden de gayet memnunuz. Günümüzde hazır yemlerle güneş görmeden 24 saat floresan ışığında tavukluktan çıkmış zavallı canlıların bize verebileceği bir katkının olamayacağı bilinci ile, mutlu sağlıklı uygun koşullarda yetişmiş tavuk yumurtaları ve tavuk etinin insan sağlığı için vazgeçilmez bir gereklilik olduğunu görüyor ve sizleri de bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz.


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

İşte, uzun zamandır raflarımıza eklemeyi düşündüğümüz Salamura peynirlerimiz artık siz Keçisever müşterilerimiz için satışa sunuldu. Salamura peyniri aslında en kolay ve eski peynir saklama yöntemleri

bottom of page